Linki

9-11-2014

http://www.nbportal.pl/rozrywka

Potrzebujesz chwili odpoczynku, ale nie chcesz, aby czas ten został spędzony nieproduktywnie? Zrelaksuj się z ekonomią!  Możesz zagrać w fantastyczną grę. A już niedługo oferta wzbogaci się o krzyżówki ekonomiczne, a także quizy z zakresu wiedzy ekonomicznej.

 


 

http://kafeteria.edu.pl/

„Kafeteria edukacyjna dla licealistów – Akademia Edukacji Menedżerskiej” to projekt skierowany do uczniów z całej Polski. Obejmuje on 50 różnych wydarzeń edukacyjnych w ramach 5 bloków tematycznych i 14 form edukacyjnych.
Projekt dofinansowany jest ze środków Narodokafwego Banku Polskiego.

Głównym celem projektu jest rozwijanie kluczowych kompetencji uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie przedsiębiorczości oraz nowoczesnych technologii. Jest to możliwe dzięki specjalnie skonstruowanej ofercie programowej obejmującej wydarzenia edukacyjne z różnorodnych obszarów tematycznych z zakresu ekonomii i zarządzania, oraz zastosowaniu narzędzi doboru ścieżki edukacyjnej, adekwatnej do indywidualnych zainteresowań licealistów.

Zajęcia prowadzone są w formie wykładów e-learningowych, forów, czatów, zajęć w Second Life, a także filmów edukacyjnych kończących się z dyskusją online. Uczeń może również wziąć udział w wieloetapowych konkursach oceniających jego aktywność społeczno-ekonomiczną (np. w szkole czy w organizacjach pozarządowych) oraz ma do wyboru aż sześć sesji doradztwa biznesowego z ekspertami SGH.

Każdy licealista, wybierając indywidualnie swój program edukacji w Kafeterii, może – poprzez zaliczenie wybranych zestawów zajęć – uzyskać specjalny dyplom z danej ścieżki kształcenia. Na najaktywniejszych uczestników zajęć czekają dyplomy z wyróżnieniem, zatytułowane „Profesjonalny Menedżer”.


 www.coslychacwbiznesie.pl

Celem działania portalu jest przybliżenie ważnych i interesujących wydarzeń ze świata gospodarki i biznesu oraz rcswbozwijanie horyzontów młodych osób, szczególnie mających ambicje uczestniczenia w konkursach i olimpiadach o tematyce przedsiębiorczej.

Portal prowadzony jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych (www.fundacja.edu.pl), w ramach projektu Olimpiada Przedsiębiorczości (www.olimpiada.edu.pl) – którego Partnerami Strategicznymi są: Narodowy Bank Polski oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie jest wśród 70 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018"

Październik 2019
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Aktualnie online: 14
Dzisiaj: 579
W tym tygodniu: 3469
W sumie: 3343468
bip