Realizowane programy

centrumTrwają zajęcia profilaktyczne prowadzone przez przedstawiciela Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana w Krakowie. Uczniowie klas drugich uczestniczą w 2-godzinnych warsztatach pt. „Zagrożenia – uzależnienia”. Wykłady mają na celu zapoznanie uczestników z zagrożeniami płynącymi z używaniem środków psychoaktywnych oraz kształtowanie odpowiednich postaw wobec zagrożeń z nich wynikających (alkohol, narkotyki, dopalacze). Z kolei maturzyści biorą udział w zajęciach na temat stresu przedmaturalnego.
Dotychczas zajęcia odbyły się w następujących klasach: 2d, 2g, 2i, 2j oraz 3e, 3f, 3g, 3h, 3j, 3k.
Opieka: zespół psychologiczno – pedagogiczny.

1

Ponadto w bieżącym roku szkolnym zespół psychologiczno pedagogiczny II LO koordynował 25 innych zajęć profilaktycznych. Uczniowie wzięli udział w następujących warsztatach i prelekcjach:
„Wyzwania okresu dojrzewania” – prelekcje prowadzone przez Fundację Praesterno – 9 klas pierwszych
Projekt „Peer Education HIV /AIDS” – warsztaty prowadzone przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny – 3 klasy drugie
Preorientacja zawodowa – blok zajęć składający się z 2 części: testowej oraz omówienia wyników w odniesieniu do planów zawodowych uczniów, prowadzony przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną nr 1 – 5 klas drugich
„Bezpieczeństwo w sieci i odpowiedzialność karna nieletnich” – prelekcja prowadzona przez I Komisariat Policji – 1 klasa pierwsza
Ponadto podczas zebrań z rodzicami pracownicy Fundacji Praesterno przedstawili ofertę programu „Domowe Partnerstwo”, skierowanego do rodziców nastolatków, a także przeprowadzili prelekcję dla osób chętnych „Jak rozmawiać z nastolatkami, żeby nas słuchali”.
Od kwietnia rusza nowa edycja programu „Domowe Partnerstwo” – grup wsparcia dla rodziców nastolatków. Więcej informacji tutaj
Zapraszamy!

Kampanie, które wspieramy: