Wizyta u Księdza Kardynała

Delegacja naszej Szkoły udała się z życzeniami świątecznymi do Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza Metropolity Krakowskiego. Choć musieliśmy chwilę poczekać, gdyż wyprzedził nas Pan Marszałek Województwa Małopolskiego, to spotkanie było radosne. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2d: Marysia Koteja, Asia Kotońska i Szymon Czarny, który składał życzenia. Akcją życzeniową kierowali prof. Grzegorz Bobek i prof. Anna Stonawska. Warto dodać, że odwiedziliśmy również Przewielebnych: Ojca Proboszcza OO. Karmelitów Romana Tupaja, Księdza Infułata Janusza Bielańskiego byłego Proboszcza Katedry Wawelskiej, Księdza Proboszcza Katedry wawelskiej Księdza Kanonika Zdzisława Sochackiego oraz Proboszcza Bazyliki Mariackiej Ks. Prałata Dariusza Rasia. Prof. Tomasz Podgórski udał się z życzeniami do Księdza Kardynała Franciszka Macharskiego, o którym również pamiętamy. Wszyscy są nam bardzo życzliwi i dzięki nim możemy inaugurować rok szkolny w Katedrze Wawelskiej i ślubować na Placu Mariackim.
Wielkanoc 2015, wizyta II LO w Krakowie u Księdza Kardynała, zdj. Tadeusz Warczak
Ksiądz Kardynał złożył również życzenia całej Społeczności naszego Liceum: Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom, Uczniom i ich Rodzicom. W dowód wdzięczności podarował nam pudełko ciastek, które szybko rozeszły się na szkolnym korytarzu. Wielkanoc 2015, wizyta II LO w Krakowie u Księdza Kardynała, zdj. Tadeusz Warczak
Zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości fotografa Księdza Kardynała, Pana Tadeusza Warczaka. Serdecznie dziękujemy!

kwiecień 2015
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  Aktualnie online: 4
Dzisiaj: 257
W tym tygodniu: 10966
W sumie: 5016367

bip