mLegitymacja

Co to jest mLegitymacja szkolna i jak jest wydawana w II LO w Krakowie

mLegitytmacja szkolna jest dokumentem elektronicznym zainstalowanym na urządzeniu mobilnym ucznia. Może być również zainstalowana na urządzeniu rodzica ucznia lub jego opiekuna prawnego. Aktywacja na urządzeniu ucznia wyklucza aktywację na urządzeniu rodzica i na odwrót, a próba równoległej aktywacji spowoduje unieważnienie mLegitymacji, podobnie jak równoległa aktywacja na jakimkolwiek innym urządzeniu mobilnym.

mLegitytmacja szkolna wymaga połączenia z Internetem jedynie przy jej aktywacji, np. w telefonie komórkowym. Do jej dalszego użytkowania połączenie internetowe nie jest już potrzebne.

mLegitymacja szkolna jest dodatkiem do legitymacji szkolnej papierowej, ale ma taką samą moc prawną jak legitymacja papierowa. Nie ma obowiązku jej posiadania przez ucznia, wydawana jest na wniosek. Formularz wniosku można pobrać ze strony internetowej II LO w Krakowie – zakładka „Aktualności” mLegitymacja. Należy wypełnić go ręcznie albo na komputerze.

Plik pdf z formularzem wniosku trzeba ściągnąć, zapisać na dysku komputera, a następnie otworzyć w darmowym programie Acrobat Reader DC służącym do przeglądania plików pdf, po otwarciu uruchomić narzędzie „Wypełnij i podpisz”, wypełnić wszystkie rubryki formularza (oprócz podpisu), a na koniec formularz wydrukować i podpisać.

mLegitymacja szkolna w II LO w Krakowie może być aktywowana przez ucznia na jego urządzeniu mobilnym (np. telefonie komórkowym) po wykonaniu dwóch czynności:

# złożeniu wniosku o wydanie mLegitymacji (u wychowawcy klasy),

# przesłaniu pocztą elektroniczną cyfrowego pliku (jpg, jpeg) ze swoją fotografią.

mLegitymacja szkolna wymaga wysłania pliku ze zdjęciem z indywidualnego konta ucznia II LO w Krakowie istniejącego w aplikacji Outlook na platformie cyfrowej OFFICE 365 do odbiorcy <mlegitymacja2LO>. Również na konto ucznia w powyższej aplikacji wysłana zostanie wiadomość zawierająca kod QR oraz kod aktywacyjny – narzędzia niezbędne do aktywacji mLegitymacji.

Wyłącznym kanałem komunikacji elektronicznej dla mLegitymacji w II LO w Krakowie jest aplikacja Outlook na platformie cyfrowej OFFICE 365. Wiadomości i pliki przesyłane z innych kont nie będą odbierane.

mLegitymacja szkolna wymaga zdjęcia, które może być wykonane dowolnym aparatem cyfrowym albo przeskanowane z fotografii papierowej. Parametry fotografii określa rozdz. VI regulaminu aktywacji mLegitymacji w II LO w Krakowie. Zdjęcie cyfrowe należy „obrobić” z użyciem kreatora zdjęć do mLegitymacji dostępnego bezpłatnie na dedykowanej do tego stronie internetowej https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji.

Zdjęcie musi być też prawidłowo opisane – opis zawarty jest w tytule pliku ze zdjęciem, gdzie należy podać w kolejności:

1) nazwisko i imię ucznia,

2) numer PESEL (11 cyfr bez słowa PESEL),

3) klasę,

4) rok szkolny.

przykładowy opis pliku fotografii: Kowalski Jan 05683215627 kl2B 2021/22

mLegitymacja szkolna traci ważność razem z legitymacją papierową, np. w przypadku jej zniszczenia lub zagubienia przez ucznia. Odnowienie mLegitymacji następuje po wydaniu uczniowi duplikatu legitymacji szkolnej papierowej.

mLegitymacja szkolna traci ważność w momencie utraty przez użytkownika, uszkodzenia lub niepoprawnego działania urządzenia mobilnego, na którym została zainstalowana.

mLegitymacja szkolna jest przedłużana na kolejny rok szkolny po przedłużeniu uczniowi jego legitymacji szkolnej papierowej.

mLegitymacja szkolna może być w każdym czasie odinstalowania z urządzenia mobilnego, na którym została aktywowana. Ponowna aktywacja mLegitymacji możliwa jest w każdym czasie.

mLegitymacja szkolna wydawana jest uczniom II LO w Krakowie zgodnie z Regulaminem aktywacji mLegitymacji szkolnych na urządzeniach mobilnych użytkowanych przez uczniów (ich rodziców lub opiekunów prawnych) II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, dostępnym na stronie internetowej szkoły. Regulamin zawiera wszystkie niezbędne informacje potrzebne do aktywowania mLegitymacji przez ucznia.

DOKUMENTY

Regulamin Aktywacji mLegitymacji szkolnych na urządzeniach mobilnych użytkowanych przez uczniów (ich rodziców lub opiekunów prawnych) II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Wniosek o wydanie mLegitymacji albo przedłużenie jej ważności

Wniosek o unieważnienie mLegitymacji

 

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  Aktualnie online: 13
Dzisiaj: 1423
W tym tygodniu: 6236
W sumie: 4973755

bip