Nauczyciel drogowskazem młodego Europejczyka

Projekt: Nauczyciel drogowskazem młodego Europejczyka obejmuje jedenastu nauczycieli naszego Liceum. Planowane działania w ramach projektu to podnoszenie kompetencji językowych, poszerzanie warsztatu pracy o nowe metody, promowanie rozwoju młodzieży również poprzez jej udział w międzynarodowych projektach. Jesteśmy świadomi, że stałe doskonalenie kompetencji nauczycieli podnosi jakość nauczania. Olbrzymie znaczenie ma również wymiana doświadczeń z nauczycielami innych krajów.

Liceum jest placówką promującą wszechstronny oraz proeuropejski rozwój młodzieży. Udział naszych nauczycieli w międzynarodowych projektach stwarza dla nich szanse rozwoju zarówno na płaszczyźnie naukowej jak i osobistej, włącza również młodzież szkolną do współuczestniczenia w ich realizacji. Zaobserwowane u nauczycieli innych krajów innowacje, zarówno metodyczne, jak i te dotyczące organizacji pracy szkoły mogą zostać wykorzystane w instytucji macierzystej.

Do przewidywanych celów długoterminowych zaliczamy rozwój kadry nauczycielskiej, a co za tym idzie podnoszenie poziomu nauczania w szkole i jakości oferty kierowanej do młodzieży.

Kolejnym ważnym aspektem jest podnoszenie wiedzy i kompetencji nauczycieli w zakresie europejskiego systemu edukacji. Jest to szczególnie ważne ze względu na coraz większe zainteresowanie absolwentów studiami na zagranicznych uczelniach.

Zakładamy, że udział nauczycieli w projektach europejskich istotnie wpłynie na ich osobisty warsztat pracy oraz organizowanie projektów angażujących młodzież. Takie wielopłaszczyznowe poszerzanie podstawy programowej połączone z doskonaleniem umiejętności językowych uczniów pozwala na poznawanie kultury innych krajów, a tym samym kształtuje postawy wzajemnego szacunku i tolerancji, a co najważniejsze kreuje świadome młode pokolenie Europejczyków.

Chcemy dbać o ciągłe podnoszenie prestiżu II Liceum Ogólnokształcącego w środowisku regionalnym i ogólnopolskim a uczestnictwo kadry pedagogicznej Liceum w wyjazdach zagranicznych pozwoli utrzymać placówce wysokie miejsce w rankingu szkół, które oferują uczniom takie możliwości.

Liczymy, że postawy osobowe i obywatelskie naszych uczniów wyniesione ze szkoły przyczynią się w przyszłości do sukcesów osiąganych w życiu osobistym i na polu zawodowym.

Szkoła ma, bowiem za zadanie nie tylko edukację, ale i wychowanie, które kształtuje postawę nie tylko młodego Polaka, ale też świadomego Europejczyka, którego drogowskazem powinien być także nauczyciel.Na prośbę Rodziny prof. Michała Krówczyńskiego udostępniamy link, pod którym można wpłacać pieniądze przeznaczone na prowadzenie poszukiwańFundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie jest wśród 70 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018"

Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktualnie online: 4
Dzisiaj: 814
W tym tygodniu: 6967
W sumie: 3119482
bip