Geografia

Aktualności
Nasze sukcesy
Sobieski Sunrise Team


Ciekawość poznawania świata… Tym jednym hasłem można najpełniej opisać naukę geografii w II Liceum. Jako nauczyciele z wielkim zapałem odkrywamy przed Wami piękno nauki o świecie, której początek dał Eratostenes z Cyreny. Świecie bliskim i tym dalekim. Świecie marzeń i tym realnym. Świecie według naukowca i według podróżnika.

Zapraszamy Was do korzystania z zakładki, gdzie oprócz aktualności znajdziecie informacje na temat konkursów i olimpiad, a także wydarzeń, które zapewne przyczynią się do lepszego poznania i rozumienia otaczającego nas świata. Miłośnicy gór przeczytają o wyprawach Koła Górskiego Sobieski Sunrise Team.

„Każde miejsce leży tam, gdzie jest, od czasu kiedy pierwszy raz tam trafiło. To się nazywa geografia.” Terry Pratchett

„Inne światy, inne kultury to są zwierciadła, w których przeglądamy się my i nasza kultura. Dzięki którym lepiej rozumiemy samych siebie.” Ryszard Kapuściński

„Uznając przyrodnicze podstawy naszej nauki, zmuszeni jesteśmy powiedzieć, że geografia stoi niejako w pośrodku między naukami przyrodniczymi a humanistycznymi. Geografia jako nauka posiada właściwy sobie charakter. Tedy na pytanie, co to jest geografia, odpowiedzieć możemy: geografia jest to geografia.” Stanisław Pawłowski

„Nauka geografii wkracza we wszystkie prawie gałęzie pracy ludzkiej: tak jak w szkole nie ma przedmiotu, który by nie wiązał się ściśle, a nawet koniecznie z nauką geografii, tak w życiu codziennym nie ma zajęcia, w którem by wiadomości, rozumowania i metody geograficzne nie mogły przynieść dużo posiłku i korzyści.” Ludomir SawickiFundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie jest wśród 70 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018"

Październik 2019
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031