Język rosyjski

Aktualności
Warto zobaczyć
Certyfikaty

Zajęcia z języka rosyjskiego prowadzone są na poziomie podstawowym w grupach międzyoddziałowych w wymiarze 2 godzin tygodniowo.

Uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach kółka języka rosyjskiego i przygotowywać się do olimpiady lub do egzaminu na certyfikat TELC pod kierunkiem nauczyciela.

DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKA ROSYJSKIEGO

– Pod względem popularności zajmuje on jedno z czołowych miejsc na świecie. Ma rangę języka międzynarodowego i posługuje się nim około 300 milionów ludzi. Stanowi jeden z 6 oficjalnych języków ONZ.
– Bez znajomości języka rosyjskiego nie da się rozwinąć działalności biznesowej na Wschodzie Europy. Dziś władanie rosyjskim to atut, rosyjskiego uczy się coraz więcej przedsiębiorców.
– Władanie językiem rosyjskim w znacznym stopniu ułatwia poruszanie się po rynku pracy. Jest wzbogaceniem i umocnieniem CV.
– Warto opanować język Dostojewskiego, Tołstoja, Sołżenicyna i wielu innych znanych pisarzy rosyjskich.
– Język rosyjski jest najbardziej melodyjnym językiem na świecie. Jest łatwy i przyjemny. Rosyjski i polski wywodzą się z jednej grupy języków – grupy wschodniosłowiańskiej, stąd wiele podobieństw. Polacy najszybciej uczą się języka rosyjskiego.
– Język rosyjski stał się dziś językiem modnym. Przybywa coraz więcej szkół i kursów języka rosyjskiego.Na prośbę Rodziny prof. Michała Krówczyńskiego udostępniamy link, pod którym można wpłacać pieniądze przeznaczone na prowadzenie poszukiwańFundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie jest wśród 70 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018"

Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031