Historia sztuki i WOK

Aktualności
Osiągnięcia przedmiotowe
Nasza twórczość


2014-03 Uczniowie podczas zajęć w pracowni miedziorytniczej (1)HISTORIA SZTUKI – jesteśmy jednym z nielicznych liceów w Krakowie, w którym uczniowie mogą uczyć się tego przedmiotu w ramach lekcji a nie na kółku zainteresowań. Stwarza to możliwość rzetelnego przygotowania do matury z historii sztuki, jak również poszerzenia wiadomości dla zainteresowanych sztuką.

Historia sztuki nauczana jest na dwóch poziomach – podstawowym (uzupełnienie) i rozszerzonym.

Rozszerzenie z HISTORII SZTUKI w klasie 2 i 3 obejmuje po 4 godziny lekcyjne tygodniowo, co gwarantuje pełne przygotowanie do matury na poziomie rozszerzonym. Uczniowie oprócz poznawania kolejnych stylów, twórców i dzieł uczestniczą również w lekcjach muzealnych i zabytkoznawczych na terenie Krakowa. Chętni biorą udział w olimpiadzie artystycznej i licznych konkursach tematycznych.

Uzupełnienie z HISTORII SZTUKI polecamy uczniom, którzy nie planują zdawać matury z historii sztuki, są jednakże zainteresowani poszerzeniem wiadomości z dziedziny sztuki. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu 2 godziny lekcyjne przez jeden semestr klasy drugiej. W trakcie zajęć uczniowie zwiedzają muzea Krakowa, chodzą na spacery zabytkoznawcze oraz poznają w trakcie lekcji wybrane zagadnienia z dziedziny historii sztuki.

Jeśli jesteś zainteresowany sztuką, pragniesz być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami kulturalnymi, poznawać zabytki naszego miasta i okolic, chcesz poznać dzieje historii sztuki i twórczość wybitnych światowych artystów oraz przygotować się do matury z historii sztuki, 2014-03 Uczniowie podczas zajęć w pracowni miedziorytniczej (2)wybierz ten przedmiot jako rozszerzenie lub uzupełnienie Twojej edukacji po klasie pierwszej liceum. Zapraszamy!:-)
Na zdjęciach: uczniowie podczas zajęć w pracowni miedziorytniczej; zwiedzanie domu Leonarda da Vinci w Ambois, Francja.
2014-11-24 Projekt Leonardo da Vinci Francja (2)Na prośbę Rodziny prof. Michała Krówczyńskiego udostępniamy link, pod którym można wpłacać pieniądze przeznaczone na prowadzenie poszukiwańFundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie jest wśród 70 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018"

Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031