Aktualności
Zespół języka angielskiego
Grupy językowe
TNT Theatre Britain
Limeryki
Mini-saga
Poznaj Anglię!

FOX – Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

Edycja konkursu FOX 2017 odbyła się 28 lutego.


Wykaz lektur obowiązujących w konkursie FOX 2017:

  • LIONS – „The Phantom of the Opera” Gaston Leroux
  • EAGLES – „The Tempest” William Shakespeare

Wykaz lektur obowiązujących w konkursie FOX 2016:

  • LIONS – „Wuthering Heights” Emily Bronte
  • EAGLES – „The Grapes of Wrath”  John Steinbeck

Wykaz lektur obowiązujących w konkursie FOX 2015:

  • LIONS – ”David Copperfield” – Ch. Dickens
  • EAGLES – ”The Man in the Iron Mask” – A. Dumas

 

Fox

O konkursie

Co roku na wiosnę uczniowie naszej szkoły sprawdzają swoje umiejętności językowe w oryginalnym konkursie organizowanym od roku szkolnego 2000/2001 przez Regionalne Stowarzyszenie Oświatowe KAGANEK i Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej. Patronem konkursu jest Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu trwającego 75 minut. Na teście uczeń rozwiązuje zadania leksykalno-gramatyczne o 3 stopniach trudności. W liceum test odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:

kategoria LIONS dla klas I lions
kategoria EAGLES dla klas II i III eagles

Dodatkowo co roku sprawdzana jest znajomość treści lektury w języku angielskim.

Opiekunem konkursu FOX w II LO im. Króla Jana III Sobieskiego jest mgr Katarzyna Stępień.

Dodatkowe informacje znajdziecie na stronie konkursu FOX: www.fox.wombb.edu.pl

Najlepsze wyniki w II LO

FOX 2017

Wynik bardzo dobry uzyskali:
Olszanecki Piotr 3B
Kołacz Anna 2H
Łoziński Juliusz 2C
Jamsran Józefina 1G
Kolaszyńska Wiktoria 1D
Barańska Katarzyna 1F

Wynik dobry uzyskali:
Aziewicz Artur 3B
Kruczek Kajetan 2H
Stelmach Anna 2F
Musialik Gabriela 1i
Grad Małgorzata 1i
Sochań Grzegorz 1H
Juszczyk Piotr 1B
Kuc Marianna 1E
Surówka Agnieszka 1i


FOX 2016

Wynik bardzo dobry uzyskali:
Olszanecki Piotr 2B
Żmuda Justyna 2B

Wynik dobry uzyskali:
Caban Agata 2C
Dąbrowski Mikołaj 2A
Gniecki Łukasz 1G
Madej Oliwia 1D
Pindel Katarzyna 1F
Potępa Patrycja 3B
Prokop Krzysztof 1G
Świt Paulina 2J
Zembol Karol 1A


FOX 2015

Wynik bardzo dobry uzyskali:
Kaczmarczyk Gabriela – klasa 1J
Jabłoński Michał – klasa 3K
Koczur Michalina – klasa 3A
Lisek Tomasz – klasa 3A
Szpakowicz Paulina – klasa 3D
Żurek-Kania Marcin – klasa 3E

Wynik dobry uzyskali:
Aziewicz Artur – klasa 1B
Olszanecki Piotr – klasa 1B
Zając Zuzanna – klasa 1D
Potępa Patrycja – klasa 2B
Salwińska Maria – klasa 2J
Szlosarek Ryszard – klasa 2J
Mirek Sylwia – klasa 3G
Perediatkiewicz Jakub – klasa 3D
Zalejska Anna – klasa 3G

opiekun konkursu: prof. Katarzyna Stępień


FOX 2014

Kategoria LIONS lion

Wynik bardzo dobry
Brak wysokich lokat

Wynik dobry
Mróz Bartosz – klasa 1E
Salwińska Maria – klasa 1J
Szpik Natalia – klasa 1D

Kategoria EAGLES eagle

Wynik bardzo dobry
Jabłoński Paweł – klasa 3G
Jabłoński Michał – klasa 2K – 2 lokata w Polsce!
Spirowski-Bugno Alan – klasa 2E
Perediatkiewicz Jakub – klasa 2D
Żurek-Kania Marcin – klasa 2E

Wynik dobry
Trzaska Tomasz – klasa 3I
Gabryś Piotr – klasa 3C
Młynarczyk Michał – klasa 2F
Koczur Michalina klasa 2A
Lisek Tomasz – klasa 2A
Serwatka Adam – klasa 2E
Szpakowicz Paulina – klasa 2D
Bugaj Agnieszka – klasa 2E


FOX 2013

kategoria LIONS lion

wynik bardzo dobry
Gałuszczyńska Aleksandra – klasa 1C
Jabłoński Michał – klasa 1K
Koczur Michalina – klasa 1A
Perediatkiewicz Jakub – klasa 1D

wynik dobry
Gurgul Alan – klasa 1E
Jurczak Jan – klasa 1A
Zalejska Anna – klasa 1G

kategoria EAGLES eagle

wynik bardzo dobry
Karolczyk Agnieszka – klasa 3F
Latasiewicz Piotr – klasa 3G
Olbrich Anna – klasa 3F
Pukała Michał – klasa 3F
Sieniawski Mikołaj – klasa 3G
Jabłoński Paweł – klasa 2G
Mazurkiewicz Filip – klasa 2B
Porwisz Marcin – klasa 2E
Serwatka Jakub – klasa 2A
Woronko Tezeusz – klasa 2I

wynik dobry
Nowak Ewa – klasa 3F
Schechtel Partyk – klasa 3E
Śnieżek – Olaf klasa 3G
Wyżga Katarzyna – klasa 3F
Chmiel Jakub – klasa 2A
Ciochoń Agnieszka – klasa 2B
Gabryś Piotr – klasa 2C
Goliński Oliwer – klasa 2E
Silberman Bartosz – klasa 2H
Trzaska Tomasz – klasa 2I
Zacharzewski Michał – klasa 2G

 


FOX 2012

kategoria LIONS lion

wynik bardzo dobry
Chmiel Jakub – klasa 1A
Matuszewska Celina – klasa 1B
Sacha Gabriela – klasa 1F
Samson Julia – klasa 1D
Serwatka Jakub – klasa 1A
Szczotka Anna – klasa 1F

wynik dobry
Antosz Anna – klasa 1G
Ciochoń Agnieszka – klasa 1B
Dziok Maria – klasa 1A
Florek Kinga – klasa 1B
Gabryś Piotr – klasa 1C
Goliński Oliwer – klasa 1E
Janus Marcin – klasa 1H
Silberman Bartosz – klasa 1H
Trzaska Tomasz – klasa 1I
Zacharzewski Michał – klasa 1G

kategoria EAGLES eagle

wynik bardzo dobry
Partridge Jacek – klasa 3F
Latasiewicz Piotr – klasa 2G
Schechtel Patryk – klasa 2E
Sieniawska Karolina – klasa 2C
Winkowska Paulina – klasa 2G
Zatorowska Anna – klasa 2C

wynik dobry
Guśpiel Karolina – klasa 3F
Pyzioł Paulina – klasa 3E
Stabrawa Aleksandra – klasa 3E
Bojarski Jakub – klasa 2A
Kułaga Szymon – klasa 2F
Kwiek Hubert – klasa 2E
Nowak Jakub – klasa 2G
Olbrich Anna – klasa 2F
Sieniawski Mikołaj – klasa 2G
Śnieżek Olaf – klasa 2G

 


FOX 2011

kategoria LIONS lion

wynik bardzo dobry
Kozak Anna – klasa 1C
Kozak Magdalena – klasa 1E
Kułaga Szymon – klasa 1F
Maniecki Paweł – klasa 1G
Olbrich Anna – klasa 1F
Orzechowski Daniel – klasa 1C
Wierzba Bartosz – klasa 1C

wynik dobry
Dyduch Mateusz – klasa 1E
Karolczyk Agnieszka – klasa 1F
Krzysztoń Natalia – klasa 1C
Latasiewicz Piotr – klasa 1G
Nowak Ewa – klasa 1F
Pukała Michał – klasa 1F
Schechtel Patryk – klasa 1E
Sieniawski Mikołaj – klasa 1G
Śnieżek Olaf – klasa 1G
Wojewski Tomasz – klasa 1F

kategoria EAGLES eagle

wynik bardzo dobry
Partridge Jacek – klasa 2F
Piasecki Mateusz – klasa 2E
Pyzioł Paulina – klasa 2E
Szeląg Michał – klasa 2F

wynik dobry
Kisielewski Łukasz – klasa 2E
Stabrawa Aleksandra – klasa 2E

 


FOX 2010

Lokaty w województwie małopolskim

kategoria LIONS lion

wynik dobry
11 lokata – Piasecki Mateusz – klasa 1E
12 lokata – Szeląg Michał – klasa 1F
14 lokata – Zgłobicki Szymon – klasa 1F

kategoria EAGLES eagle

wynik dobry
8 lokata – Tarczydło Aleksandra – klasa 2F

 


FOX 2009

Brak wysokich lokat

 


FOX 2008

Lokaty w województwie małopolskim

kategoria LIONS lion

wynik bardzo dobry
7 lokata – Bagińska Patrycja

wynik dobry
22 lokata – Czyżyńska Małgorzata
24 lokata – Kowalczyk Paulina
26 lokata – Śliwierska Agnieszka
27 lokata – Krzanowska Kaja
30 lokata – Gołuszka Katarzyna
30 lokata – Sandecka Agnieszka
14 lokata – Held Piotr

kategoria EAGLES eagle

wynik dobry
16 lokata – Gądek Konrad

 


FOX 2007

Lokaty w województwie małopolskim

kategoria LIONS lion

wynik dobry
10 lokata – Zarakowski Marcin
14 lokata – Ciupek Bartek
14 lokata – Held Piotr

kategoria EAGLES eagle

wynik bardzo dobry
1 lokata – Pachota Piotr
3 lokata – May Szymon
6 lokata – Patrzyk Bartłomiej

wynik dobry
5 lokata – Malina Dorota
6 lokata – Będek Leszek



Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie jest wśród 60 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017"

Listopad 2017
P W Ś C P S N
« Paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Aktualnie online: 15
Dzisiaj: 1060
W tym tygodniu: 1060
W sumie: 2064887
bip