Sukcesy uczniów w prestiżowych zawodach międzynarodowych w narciarstwie alpejskim

Miło nam poinformować, że dwóch uczniów naszej szkoły Stanisław Sarzyński (kl. 1a) i Jakub Kolegowicz (kl. 1d) reprezentowało Polskę, jako kadra Juniora Młodszego PZN w prestiżowych zawodach międzynarodowych w narciarstwie alpejskim, w kategorii U16 w Czechach i we Włoszech.

W dniach 21-22 stycznia 2022 roku Stanisław Sarzyński dwukrotnie sięgnął po złoto w kategorii U16 (w slalomie i gigancie) podczas 60. Edycji FIS Children RICKY w Czechach, gdzie na starcie stanęło 136 zawodników z 15 krajów. Stanisław Sarzyński wywalczył tytuł lidera zawodów FIS Children Ricky. Jakub Kolegowicz po doskonałym drugim przejeździe w slalomie (drugi czas) zajął ostatecznie 6 miejsce.

Kolejnym doświadczeniem na międzynarodowych zawodach był start naszych uczniów w nieoficjalnych Mistrzostwach Świata Alpecimbra FIS Children Cup w Folgarii we Włoszech w dniach 28-29 stycznia 2022 roku. Na starcie zawodów stawiło się ponad 200 zawodników z 25 krajów świata. Stanisław Sarzyński wywalczył w tych zawodach 10 miejsce w slalomie gigancie. Sam udział w takim wydarzeniu jest wielkim wyróżnieniem.