Nominacja olimpijska dla Stanisława Sarzyńskiego z kl. 2a

Stanisław Sarzyński, uczeń klasy 2a w styczniu otrzymał nominację olimpijską i został powołany do Młodzieżowej Reprezentacji Polski na XVI Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Friuli Venezia Giulia 2023, w narciarstwie alpejskim. Jest to największa impreza sportów zimowych w Europie, która odbywa się co dwa lata i konkurują w niej zawodnicy z wszystkich krajów Europy, do osiemnastego roku życia. W supergigancie Staszek zajął 30 miejsce będąc młodszym w kategorii.

Kilka dni temu Staszek zaliczył najlepszy start w zawodach „Evropsky pohar FIS-UNI”, gdzie zajął 10 miejsce na ponad stu przystępujących zawodników.

W najbliższym tygodniu Staszek będzie startował w kolejnych zawodach FIS, a także w swoich pierwszych Mistrzostwach Polski Seniorów w slalomie!

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!