„Healthy Wealthy”

W ramach realizowanego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego programu „Healthy Wealthy” w czerwcu br. odbyło się spotkanie z nauczycielami z Niderlandów, Turcji i Hiszpanii. Uczestniczyli w nim również hiszpańscy uczniowie oraz Sobieszczacy. Wszystkie zajęcia, warsztaty, dyskusje i aktywności były poświęcone zdrowemu stylowi życia w mieście. W ciągu pięciu dni zebrani wzięli udział w grze miejskiej, spacerowali ulicami Krakowa, zagrzewali do boju drużynę piłkarską II LO, która zmierzyła się na boisku z reprezentacją Nowodworka w „Świętej wojnie”. Mieli również okazję wziąć udział w warsztatach poświęconych terapii muzyką oraz w zajęciach jogi. Dzięki wizycie w Muzeum Farmacji dowiedzieli się o zdrowotnych właściwościach ziół, natomiast pobyt w Kopalni Żup Krakowskich pozwolił nie tylko zwiedzić zabytkową kopalnię, ale również oczyścić płuca i przekonać się, jak naturalna inhalacja wpływa na organizm człowieka. Nie zabrakło również praktycznych zajęć z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W trakcie spotkania omówiono systemy edukacyjne w krajach partnerskich oraz rolę sportu w edukacji. Przedstawiono jakie kluby sportowe działają w krajach z których pochodzą uczestnicy programu oraz jakie jest zaangażowanie młodzieży. Uczniowie zostali zainspirowani do prowadzenia aktywnego trybu życia.

 Zebrane spostrzeżenia znalazły następnie odzwierciedlenie w dyskusjach na temat radzenia sobie ze stresem, różnorodnych metod relaksacji i osiągania dobrostanu. Rozmawiano również o zdrowym stylu życia, aktywności fizycznej oraz harmonii z otoczeniem. Projekt „Wealthy Healthy” koordynuje nauczycielka języka angielskiego w II LO, prof. Justyna Grzegorzyca. Do tej pory odbyły się już dwa spotkania; jesienią 2023 roku w Denizli w Turcji, a w czerwcu br. w Krakowie. Przed uczestnikami jeszcze dwa kolejne, czyli w lecie w Niderlandach i w zimie w Hiszpanii. 

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  Aktualnie online: 5
Dzisiaj: 802
W tym tygodniu: 8445
W sumie: 5052909

bip