Chór II Liceum pod dyrekcją Agnieszki Treli-Jochymek zdobył Brązową Strunę na XVII Ogólnopolskim Konkursie Chórów „O złota strunę…” w Niepołomicach. Prezentacje konkursowe odbyły się w pięknych wnętrzach Zamku Królewskiego w Niepołomicach, a w zmaganiach wokalnych wzięło udział 31 chórów z różnych miast Polski. Patronat honorowy nad konkursem objęli arcybiskup metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz oraz burmistrz Niepołomic Roman Ptak. Serdecznie gratulujemy!

Świąteczne choinki, świąteczny kiermasz i akcje charytatywne oraz wiele innych świątecznych akcentów przypominają o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa w Myślenicach otrzymaliśmy choinki bożonarodzeniowe. Bardzo dziękujemy za przekazany dar, który w tym przedświątecznym czasie przystroi naszą aulę. Dekoracje choinek w auli i balustrad wykonały klasy 1d oraz 1c, a choinkę na szkolnym podwórku ozdobiła klasa 1e. Posłuchajmy kolędy „Gore gwiazda” w wykonaniu chóru II LO pod dyrekcją Agnieszki Treli-Jochymek.
W dniach 12 i 13 grudnia odbywały się eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Jury konkursu po przesłuchaniu 65 uczestników festiwalu podjęło decyzję o zakwalifikowaniu 6 zespołów do kolejnego etapu, w tym naszego szkolnego chóru pod dyrekcją Agnieszki Treli-Jochymek. Trzymamy kciuki za kolejny występ konkursowy!

23-10-2014 Szkolny chór pod dyrekcją Agnieszki Treli-Jochymek uświetnił konferencję i seminarium „MUSIC +” zorganizowaną pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Celem seminarium i konferencji było poznanie struktury muzycznej i tanecznej edukacji formalnej i pozaformalnej w krajach europejskich, a także upowszechnianie idei edukacji międzykulturowej.

17/19-10-2014 Ogromnym sukcesem zakończył się udział Chóru II LO w XXXIV Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży Bydgoszcz 2014. W kategorii młodzieżowe chóry szkolne o głosach mieszanych do 21 lat zdobyliśmy Brązowy Kamerton oraz Nagrodę Dyrektora Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Bydgoszczy za Najlepszy Debiut. Chórem dyrygowała Agnieszka Trela-Jochymek. Zdj.:Grzegorz Antkiewicz kl. 2e. Ciekawostką jest, że w konkursie brał udział m.in. chór II LO w Ostrołęce i chór Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Link do strony konkursu

12-09-2014 Ślubowanie klas I. Dyryguje Agnieszka Trela-Jochymek. Rynek Główny w Krakowie.

25-04-2014 Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 dla klas III w szkole. Gościnnie dyryguje Agnieszka Dajcz.

23-01-2014 Koncert chóru w szkolnej auli. Dyryguje Agnieszka Trela-Jochymek.

12-01-2014 Koncert chóru – zapraszamy na występ! Dyryguje Agnieszka Trela-Jochymek. Miejsce: Kolegiata św. Anny w Krakowie.

14-10-2013 Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się mini-koncert w pokoju nauczycielskim. Dyryguje Agnieszka Trela-Jochymek.

07-10-2013 Odsłonięcie tablicy pamiątkowej Arnolda Szyfmana w szkole. Dyryguje Agnieszka Trela-Jochymek.

06-09-2013 Ślubowanie klas I. Dyryguje Agnieszka Trela-Jochymek. Rynek Główny w Krakowie.


27-04-2012 Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 dla klas III w szkole. Dyryguje Agnieszka Trela-Jochymek.

09-09-2011 Ślubowanie klas I. Dyryguje Agnieszka Trela-Jochymek. Rynek Główny w Krakowie.

Gala 41 FMFT 2010.Dyryguje Agnieszka Trela-Jochymek. Teatr Groteska w Krakowie.
