Patronat Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego nad klasą 2h

W drugim okresie roku szkolnego 2023/2024 uczniowie klasy 2h wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Pierwszą częścią zajęć był wykład z zakresu wiedzy o mediach pt. „Jak nie dać się złapać w pułapkę informacji, czyli życie z mediami”, który poprowadził pan dr Dariusz Baran. Uczniowie dowiedzieli się między innymi o historii Internetu i mediów społecznościowych, ich funkcjonowaniu i współczesnych zjawiskach w świecie social mediów. Wykład zwiększył świadomość młodzieży w zakresie korzystania z Internetu, a także związanych z nim problemów i zagrożeń.
Po wykładzie część klasy wzięła udział w warsztatach prezenterskich. Ich celem było doskonalenie umiejętności związanych z prezentowaniem wizerunku medialnego. Podczas sesji w studiu uczestnicy zostali poproszeni o przygotowanie wstępów do programów informacyjnych. Następnie każdy miał okazję wystąpić jako prezenter i przedstawić swoją wizję programu przed kamerą. Była to niesamowita sposobność do praktycznego wykorzystania wcześniej zdobytej wiedzy i poznania kulisów pracy w mediach.

Pod kierunkiem pani dr Anny Taszyckiej, specjalistki w dziedzinie filmoznawstwa, druga grupa podjęła próbę odpowiedzi na pytanie zawarte w temacie zajęć: „Po co nam gatunki filmowe?”. Uczniowie zgłębiali charakterystyczne cechy różnych gatunków filmowych oraz oglądali fragmenty filmów ilustrujących te cechy. Podczas zajęć omawiano również, jak gatunki filmowe wpływają na odbiór dzieła przez widza. Analizowano przykłady zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych produkcji, co pozwoliło uczniom na lepsze zrozumienie ewolucji gatunków filmowych. Dyskusje, które toczyły się w trakcie zajęć, pobudzały do refleksji nad rolą gatunków w kinematografii.

Tekst: Julia Tichoruk klasa 2h

Opieka: prof. Katarzyna Kamizela

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930Aktualnie online: 4
Dzisiaj: 755
W tym tygodniu: 8398
W sumie: 5052862

bip