Eliminacje w zawodach piłki ręcznej dziewcząt

W dniu 08 listopada odbyły się eliminacje w zawodach piłki ręcznej dziewcząt. Po całym dniu zmagań udało się awansować do kolejnego etapu. Naszymi przeciwniczkami w dalszej fazie będą XII LO oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego Liceum Marcina Gortata.
Zawody rozpoczęliśmy od porażki 7 do 3 w meczu z VIII LO, w którym do rozpaczy doprowadzała nasze zawodniczki bramkarka przeciwnika stając się momentami przeszkodą nie do pokonania, pomimo ogromnej ilości rzutów oddanych w kierunku bramki. Drugie spotkanie wyglądało już znacznie lepiej i wykazując ogromne zaangażowanie i prace w obronie dziewczęta wygrały ostatecznie 6 do 4 z XI liceum. Warto zaznaczyć , że drugi mecz zagraliśmy już bardzo dobrze taktycznie i pewnie. Ostatnią przeszkodę w drodze do dalszego etapu stanowiły zawodniczki z I LO. To spotkanie rozpoczynamy fatalnie, ale potem odważnie i zdecydowanie blokujemy kolejne ataki by w ostatnich minutach spotkania osiągnąć przewagę i wygrywając  ostatecznie z „Nowodworkiem” 4 do 3 awansujemy z 2 miejsca w grupie. W przyszły piątek 17 listopada czeka nas walka o finał.
Skład naszego liceum:
Zuzanna Chorabik (bramka), Zosia Kuc (kapitan i rozgrywająca), Krystyna Tataruch (prawe rozegranie), Zuzanna Płocka (lewe rozegranie), Magdalena Włodarczyk (prawoskrzydłowa), Anna Nogaj (lewoskrzydłowa), Julia Śliżewska (kołowa) oraz Maria Michalik (rozegranie).
Ponadto grały również: Hanna Rułka (rozegranie), Alicja Krzyżanowska (lewoskrzydłowa) oraz Lena Kuśmierczyk (prawoskrzydłowa), Weronika Wójcik, Magdalena Kasprzak.
Gratulujemy!
Opieka: prof. Krzysztof Bielawski
Listopad 2023
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  Aktualnie online: 8
Dzisiaj: 240
W tym tygodniu: 2657
W sumie: 4930043

bip