Licealiada. Piłka ręczna – panowie

Drużyna chłopców w piłce ręcznej w środę 15 listopada zapewniła sobie awans do dalszych rozgrywek, zajmując sensacyjnie pierwsze miejsce w grupie. Zgodnie z opinią wielu osób obecnych na zawodach panowie stanowili drużynę, w której liczył się każdy zawodnik z osobna. Pozwoliło to wygrać ten etap wyrównanych eliminacji.
Rozgrywki rozpoczęły się od dużej niespodzianki za sprawą naszej drużyny, która wygrała mecz z faworytem – Zespołem Szkół Energetycznych 8 do 6. Ogromna wola walki oraz praca w obronie zaskoczyła wyżej notowanego przeciwnika , który przegrał po zaciętym pojedynku z naszym liceum. Bramki zdobyli w tym meczu: Krzysztof Kosiba 2, Jakub Makowski 2, Michał Moskała 1, Mikołaj  Wicherek 2 i Kosma Kamiński 1. 
Fakt iż sędzia ukarał nas, aż 5 wykluczeniami stanowi o naszej stanowczej grze w obronie. 
W drugim spotkaniu również odnosimy zwycięstwo z drużyną XLII Liceum tym razem 9 do 7. Początek nie wyglądał najlepiej i przeciwnicy przez pierwszą połowę prowadzili z naszymi zawodnikami. W drugiej połowie wychodzimy już skoncentrowani i obrona wraz z najlepszym bramkarzem zawodów – Janem Huczkiem, staje na wysokości zadania nie dając już stracić tylu bramek. Atak robi swoje i w końcówce spotkania odrabiamy straty wygrywając cały mecz. Bramki zdobyli: Krzysztof Kosiba 1, Jakub Makowski 3, Michał Moskała 1, Kosma Kamiński 2, Konrad Drożdz 2. 
Trzecie spotkanie niestety przegrywamy komplikując sytuację w grupie i powodując nerwowość przed decydującym starciem. Niestety dwie wygrane uśpiły czujność naszej ekipy, wkradło się rozluźnienie oraz słaba gra w obronie plus niesamowity rozgrywający przeciwnej drużyny (momentami nie do zatrzymania). Ostatecznie ponosimy zasłużoną porażkę z XIII Liceum 6 do 8. 
Bramki zdobyli : Krzysztof Kosiba 2, Jakub Makowski 1, Michał Moskała 1, Mikołaj Wicherek 2.
Ostatni mecz był niesamowicie ważny do końcowego sukcesu, gdyż porażka mogła spowodować nawet brak awansu do dalszego etapu zmagań. Tym razem widać było koncentrację oraz chęć wygranej, gdyż w pierwszej połowie dajemy koncert gry w piłkę ręczną zasłużenie wygrywając do przerwy. Bardzo dobra gra w obronie powoduję iż chłopcy z VIII Liceum odbijają się od naszego pola bramkowego jak od ściany. Wyprowadzamy raz po raz zabójcze kontry prowadząc już nawet 4 – 0 oraz 5 – 1. Ostatecznie w drugiej połowie tempo gry oraz skuteczność ataku spada, ale nie powoduję to żadnego kłopotu i wygrywamy mecz 8 do 4. Bramki w tym spotkaniu zdobywali: Krzysztof Kosiba 2, Jakub Makowski 1, Michał Moskała 2, Mikołaj Wicherek 1, Bartosz Rychlicki 1 oraz Konrad Drożdz 1. 
Finalnie zajmujemy pierwsze miejsce w grupie, gdyż poza porażką z nami drużyna ZSE wygrywa pozostałe pojedynki bardzo pewnie i te dwie drużyny zagrają w półfinałach piłki ręcznej chłopców. Trzymamy kciuki za Naszą drużynę w której zagrali:  Jan Huczek kl. 3h (bramkarz), Konrad Drożdz kl. 4a  (prawoskrzydłowy), Jakub Makowski kl.3a (rozgrywający), Krzysztof Kosiba kl.2f (prawy rozgrywający), Michał Moskała kl.4a (lewy rozgrywający), Mikołaj Wicherek kl.4g (kapitan i obrotowy), Kosma Kamiński kl.2d (lewoskrzydłowy) oraz Michał Dutkowski kl.4a (rozgrywający), Bartek Rychlicki kl.2f (prawy rozgrywający, prawoskrzydłowy), Franek Staniszewski kl. 2f, Paweł Gomuła kl. 3b, Igor Synowski kl.2f , Mikołaj Mitoń kl. 4a (lewoskrzydłowy) i Marek Malarczyk kl. 2b (rozgrywający).
Gratulujemy!
Opieka: prof. Krzysztof Bielawski
Listopad 2023
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  Aktualnie online: 8
Dzisiaj: 283
W tym tygodniu: 2700
W sumie: 4930086

bip