Licealiada. Piłka ręczna – panie

Dziewczęta awansowały do strefy medalowej w piłce ręcznej. W drugiej fazie eliminacji trafiliśmy na dwie ekipy dużo wyżej notowane. W pierwszym meczu czekał nas pojedynek ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego „Gortat”. W drużynie naszych przeciwników panował optymizm i przekonanie, że z łatwością pokonają Nasze Liceum. Okazało się, że reprezentantki 2 LO postawiły „mur” nie do przebicia grając koncertowo w obronie. Równocześnie w ataku zdobyliśmy kilka bramek pieczętując zwycięstwo po znakomitej grze, wprawiając w szok faworytki tego meczu. Wynik mógł być dużo wyższy, ponieważ nie udało się wykorzystać dwóch rzutów karnych oraz dwóch korzystnych sytuacji do zdobycia bramek. Gole dla Naszej ekipy zdobyły: Zosia Kuc 1, Krystyna Tataruch 2, Julia Śliżewska 1.

Po tym sukcesie było już jasne, że zagramy w fazie finałowej ponieważ drużyna „Gortata” przegrała oba swoje spotkania i odpadła z dalszych zmagań.

W drugim meczu graliśmy o lepsze miejsce w półfinale, niestety drużyna XII LO składa się z zawodniczek występujących na co dzień w klubach, więc tym razem udzielono Nam lekcji gry w piłkę ręczną. Początkowo dziewczyny dzielnie się broniły, ale rzuty z dystansu były nie do obrony. Z każdą chwilą rosła przewaga XII LO i mecz skończył się ostatecznie wynikiem 1 do 15. Bramkę honorową zdobyła: Krystyna Tataruch.

Skład naszego liceum: Zosia Kuc kl. 4g (kapitan i rozgrywająca), Magda Włodarczyk kl. 4g (skrzydłowa), Krystyna Tataruch kl. 1b (prawe rozegranie), Maria Michalik kl. 3a (lewa rozgrywająca), Julia Śliżewska kl. 1d (obrotowa), Anna Nogaj kl. 2g (skrzydłowa), Lena Kuśmierczyk kl. 1b (skrzydłowa), Zuzanna Chorabik kl. 4h (bramkarka), Zuzanna Płocka kl. 4b (rozegranie) oraz Alicja Krzyżanowska kl. 2b, Karolina Kasprzyk kl. 1g i Weronika Wójcik kl. 2b.

Gratulujemy!
Opieka: prof. Krzysztof Bielawski

Listopad 2023
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  Aktualnie online: 8
Dzisiaj: 281
W tym tygodniu: 2698
W sumie: 4930084

bip