Dzień Życzliwości w II LO

„Nigdy wątp nigdy, że mała grupa troskliwych ludzi mogłaby zmieniać świat. Tak naprawdę to jedyna rzecz, która go kiedykolwiek zmieniła.”
Margaret Mead

30 stycznia w naszym liceum odbył się Dzień Życzliwości. Wydarzenie to na stałe zapisało się w kalendarzu naszych szkolnych wydarzeń.
Jak co roku zorganizowaliśmy charytatywny kiermasz ciast. Uczniowie przygotowali przepyszne wypieki, z których dochód przeznaczony został na potrzeby Hospicjum dla Dzieci Alma Spei. Uzyskaliśmy rekordowy jak dotąd wynik zbiórki – 840,32 zł!

 

 

Po kilkuletniej przerwie wróciła również Sobieska Foto – Budka. Na przerwach uczniowie i nauczyciele mieli okazję skorzystać z rekwizytów i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Przy okazji Dnia Życzliwości, uczniowie brali udział w głosowaniu na najbardziej życzliwego nauczyciela. W tegorocznym plebiscycie rekordową ilością głosów został wybrany polonista – prof. Michał Kózka. II miejsce zajęła zeszłoroczna laureatka – prof. Agnieszka Werkowicz, natomiast na trzeciej pozycji uplasował się po raz kolejny prof. Grzegorz Knapik. Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!
Nowością w tym roku był wybór najbardziej życzliwego ucznia, głosami nauczycieli. Zwycięzcą okazał się Franciszek Zagórski z kl. 3c, którego postawę, zaangażowanie oraz kulturę osobistą wyróżnili nauczyciele.

Niezwykle miłym akcentem, było wręczenie nauczycielom dyplomów z pozytywnymi słowami od uczniów. Były to nierzadko wzruszające wypowiedzi młodzieży, która w ten sposób uzasadniała wybór danego nauczyciela w Plebiscycie Życzliwości.
Ponadto tradycyjnie w całej szkole rozwieszono zrywki z miłymi i pozytywnymi słowami, które uczniowie i nauczyciele mogli przekazywać wybranej osobie.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia!
Obsługa fotograficzna: Julia Dubiel kl. 2e, Zofia Naziębłło kl. 2e, Wojciech Tarnawski i Filip Zaziąbł kl. 3b
Organizacja: Zespół psychologiczno – pedagogiczny wraz z uczniami

marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031Aktualnie online: 7
Dzisiaj: 1037
W tym tygodniu: 5850
W sumie: 4973369

bip