II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego najlepszą sportową szkołą średnią w Krakowie!

Z ogromną dumą informujemy, że II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego zajęło I miejsce w klasyfikacji generalnej Krakowskiej Olimpiady Młodzieży – Licealiada, zdobywając tytuł najlepszej szkoły średniej pod względem sportowym w Krakowie.

Ten wyjątkowy sukces jest efektem systematycznej pracy, wytrwałości oraz ogromnego zaangażowania naszych uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego. Na końcowy triumf złożył  się udział reprezentantów szkoły we wszystkich dyscyplinach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży, a przede wszystkim najwyższe miejsca w poniższych konkurencjach:

  • I miejsce – snowboard,
  • I miejsce – indywidualne biegi przełajowe,
  • II miejsce – piłka ręczna dziewcząt,
  • II miejsce – koszykówka 3×3,
  • II miejsce – narciarstwo alpejskie,
  • III miejsce – sztafetowe biegi przełajowe,
  • III miejsce – koszykówka chłopców,
  • III miejsce – sztafeta pływacka,
  • IV miejsce – Amatorska Liga Siatkówki.

Osiągnięcie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej jest dowodem na wszechstronność sportową naszej młodzieży, jej determinację oraz umiejętność godzenia codziennych obowiązków szkolnych z intensywnymi treningami i udziałem w zawodach.

Serdeczne gratulacje kierujemy do wszystkich uczniów reprezentujących szkołę. Dziękujemy za sportową postawę, ambicję, walkę do ostatniego gwizdka oraz godne reprezentowanie barw Sobieskiego. Wasze sukcesy są powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej.

Wyrazy uznania należą się również nauczycielom wychowania fizycznego, których profesjonalizm, zaangażowanie i codzienna praca przyczyniły się do osiągnięcia tego znakomitego wyniku. Dzięki Państwa wsparciu, motywacji i pasji młodzi sportowcy mogli rozwijać swoje talenty oraz odnosić kolejne sukcesy.

Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyjątkowego osiągnięcia. Zdobycie tytułu najlepszej sportowej szkoły średniej w Krakowie jest powodem do satysfakcji i motywacją do dalszego rozwoju oraz podejmowania kolejnych sportowych wyzwań.

Brawo Sobieski!

Laureatka ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Promuję zdrowe żywienie”

25 czerwca br. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Grunwaldzkiej odbyła się gala ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Promuję zdrowe żywienie”, towarzyszącego wydarzeniu „Tydzień Zdrowego Żywienia”.

Celem konkursu było promowanie zasad zdrowego odżywiania, kształtowanie prozdrowotnych postaw wśród młodzieży, rozwijanie świadomości dotyczącej wpływu właściwego żywienia na zdrowie oraz zachęcanie do podejmowania świadomych wyborów żywieniowych poprzez twórczość plastyczną.

W kategorii malarstwo i rysunek laureatką konkursu, zdobywając III miejsce, została Wiktoria Belska z klasy 3e artystyczno-architektonicznej.

Serdecznie gratulujemy!

Opieka: prof. Anna Czepiec-Mączka

czerwiec 2026
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Społeczny Komitet Odnowy Zabytków