Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa

Miło nam poinformować, że jedną z laureatek tegorocznej Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa dla osób działających na rzecz młodzieży została dr Olga Błyskal, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie w naszym liceum. Dr Olga Błyskal w tegorocznej edycji została nagrodzona Złotym Weyssenhoffem za realizację wybitnego działania na rzecz młodzieży. Gala Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa odbyła się w dniu 11 czerwca w pałacu Krzysztofory. To czwarta edycja inicjatywy. Nagrody tegorocznym laureatkom wręczyła pani Maria Klaman, zastępczyni prezydenta Krakowa. Kandydatów do tego wyróżnienia zgłaszają sami młodzi ludzie.

Nagroda im. Antoniego Weyssenhoffa jest częścią polityki miasta skoncentrowanej na sprawach dotyczących młodzieży opisanej w programie Młody Kraków. Program jest skierowany do osób wieku od 13 do 26 lat: uczniów, studentów młodych pracowników – osób, które uczestniczą w różnych inicjatywach edukacyjnych, sportowych czy harcerskich, gdzie rozwijają talenty i realizują działania społeczne.

W tym roku młodzi ludzie zaproponowali do Nagrody Weyssenhoffa jedenaście kandydatur, w tym dwie z naszego Liceum. Poza prof. Olgą Błyskal zgłoszony został również prof. Michał Kózka – nauczyciel języka polskiego.

Zwycięzców wyłoniła kapituła nagrody powołana przez Prezydenta Miasta Krakowa pana Aleksandra Miszalskiego, w skład której wchodzą: przedstawiciele Młodzieżowej Rady Krakowa i Rady Miasta, laureaci z ubiegłego roku, członkowie Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. młodzieży, pracownicy Urzędu Miasta Krakowa oraz przedstawiciel rodziny Weyssenhoffów.

Serdecznie gratulujemy!

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930Aktualnie online: 13
Dzisiaj: 728
W tym tygodniu: 8371
W sumie: 5052835

bip