Projekt Ogarniam życie

W piątek 26 kwietnia w naszej szkole odbył się festyn zorganizowany w ramach projektu „OGARNIAM ŻYCIE Z LIDEREM”. Inicjatorkami i realizatorkami wydarzenia były wolontariuszki: Julia Wójtowicz kl.2i, Urszula Grodzka i Lena Kaczor kl. 2h, Teresa Przyłuska kl. 2b i Patrycja Liszka kl. 3i. W ramach festynu dokonaliśmy otwarcia uzyskanej dzięki funduszom Urzędu Miasta Krakowa strefy wypoczynku na świeżym powietrzu. Za halą sportową stanęły 3 solidne ławki, zadbano także o ich otoczenie: w pobliżu stanęło 170cm drzewko oliwne, a także krzaczki borówek, poziomek, goździków i lawendy w donicach.

W ramach Festynu uczniowie mogli cieszyć się zabawą i na chwilę zapomnieć o codziennym stresie. Graliśmy w piłkę, badmintona i Twistera. Chętni mogli dać upust kreatywności tworząc rysunki kredą na chodniku wokół hali sportowej i na dziedzińcu. Powstały małe arcydzieła, jak komiksowe streszczenie „Makbeta” czy rozbudowane wzory chemiczne, a także stare dobre „klasy” i spontaniczne impresje odzwierciedlające nastroje Sobieszczaków. Dzięki firmie Toma, z którą nasze Wolontariuszki nawiązały współpracę, będzie możliwa kontynuacja twórczości, a zapasy kredy wystarczą na długo. Będzie dostępna przy wyjściu na boisko.

Ponadto psycholog Ewa Adamus poprowadziła dla 3 klas grę integracyjną „Koło współpracy”, a na dziedziniec przybyli pracownicy firmy „GOOD LOOD”, by osłodzić Uczniom i Nauczycielom trudy szkolnej codzienności. Kolejka po lody ustawiała się na każdej przerwie!

Mamy nadzieję, że strefa wypoczynku będzie służyć całej społeczności Sobieskiego i przyczyni się do budowania coraz bardziej przyjaznej atmosfery. Zapraszamy do korzystania, cieszenia się zielenią i relaksu!

Szczególne podziękowania dla ogromnie życzliwej Dyrekcji, a także dla pani Anny Szczęsny, która wspierała nas w kwestiach rozliczeniowych oraz pana Aleksandra za pomoc techniczną.

Dziękujemy też fotografom: Emilowi Maćkowiakowi (za wszechstronne wsparcie projektu) i Krzysztofowi Piejko.

Opieka nad projektem: prof. Ewa Adamus

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930Aktualnie online: 3
Dzisiaj: 757
W tym tygodniu: 8400
W sumie: 5052864

bip