Wystawa MIEJSCA PRZEJŚCIOWE w Muzeum Fotografii MuFo – po raz pierwszy autorstwa Rady Młodzieżowej MuFo

W sobotę 15 czerwca b.r. miał miejsce wernisaż wystawy Miejsca przejściowe, którą przygotowała Rada Młodzieżowa MuFo /Muzeum Fotografii w Krakowie/. Jest to wydarzenie które zaistniało po raz pierwszy. Wybrane przez członków i członkinie Rady zdjęcia ze zbiorów Muzeum Fotografii w Krakowie opowiadają o poczuciu zawieszenia iniepewności, który towarzyszy momentom ważnych życiowych przemian. Czerpiąc zarówno ze swojego doświadczenia oraz z bogatej kolekcji MuFo, młodzi kuratorzy przygotowali pokaz, który został zaaranżowany w miejscach „pomiędzy” faktycznymi salami muzealnymi: w szatniach, windach, korytarzach czy toaletach.

Młodzieżowa Rada Muzealna to ciało doradcze przy Muzeum Fotografii w Krakowie, w którym zasiadają licealiści zainteresowani kulturą współczesną, fotografią, działaniem świata artystycznego oraz instytucji kultury. Członkinie i członkowie w trakcie rocznej kadencji mają wpływ na program wydarzeń skierowanych do swojej grupy wiekowej oraz okazję, by sami zdecydować o tym, czego chcieliby nauczyć od muzealników i muzealniczek.

W skład Rady w bieżącym roku szkolnym z II LO w Krakowie wchodzili:
Julia Dąbroś – absolwentka 2024
Zuzanna Kaczor – klasa 3e
Hanna Kwapień – klasa 3e

Projekt powstał pod opieką kuratorską dr Marty Kudelskiej (UJ), jednej ze współautorek koncepcji powstania Młodzieżowej Rady Muzealnej. Opiekę nad Radą sprawuje Anna Sidorska.

Wystawę będzie można oglądać w czerwcu i lipcu w ramach biletu wstępu na pozostałe wystawy w MuFo Rakowicka.

W latach poprzednich członkami Rady były Anna Witek, Julia Mostowik i Kinga Lewińska.

Przypomnienie działań dostępne tutaj: link

koordynator: prof. Anna Czepiec-Mączka

zdjęcia: Michał Kwapień, prof. Anna Czepiec-Mączka

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930Aktualnie online: 8
Dzisiaj: 766
W tym tygodniu: 8409
W sumie: 5052873

bip