Dzień Życzliwości w II LO

W dnu 19 stycznia w naszej szkole odbył się coroczny Dzień Życzliwości. Jest to dzień, w którym w szczególny sposób zwracamy uwagę na wartość postawy życzliwości w relacjach z drugim człowiekiem. Autentycznej życzliwości nie można kupić, można jej doświadczyć. Życzliwości nie trzeba uczyć, wystarczy ją okazywać. Każdego dnia w szkole, w domu, na ulicy… Życzliwość najczęściej kojarzy się z byciem miłym. To pewna postawa, zwracanie uwagi na drugiego człowieka, drobne gesty i uprzejmość okazywane spontanicznie i dobrowolnie.

W ramach tegorocznego Dnia Życzliwości, w naszej szkole odbył się Charytatywny Kiermasz Ciast. Uczniowie przygotowali pyszne wypieki, które były sprzedawane podczas Dnia Życzliwości. Dochód ze sprzedaży (656,12 zł i 3 centy) został przekazany na potrzeby podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

Ponadto po raz kolejny uczniowie wybierali najbardziej życzliwego nauczyciela II LO. Zdecydowaną większością głosów wygrała prof.  Agnieszka Werkowicz – nauczycielka religii. Uczniowie docenili jej postawę życzliwości, wsparcia, empatii i ogromnego zaangażowania w sprawy uczniów.

Pozostałe miejsca zajęli:

II miejsce – prof. Sławomir Bielecki

III miejsce  – prof. Grzegorz Knapik

Serdecznie gratulujemy!

Ważnym elementem wydarzenia była również poczta życzliwości. Uczniowie oraz nauczyciele mogli wysyłać sobie wzajemnie słowa podziękowania, wsparcia i życzliwości. Poczta była roznoszona przez uczniów.

Nowym punktem programu była wystawa zdjęć i prac uczniów oraz nauczycieli prezentująca pasje, zainteresowania oraz czynności sprawiające radość. Wystawę cechowała duża różnorodność. Uczniowie i nauczyciele prezentowali zdjęcia przedstawiające pasje sportowe, artystyczne, muzyczne, kulinarne i kolekcjonerskie. Niesamowite były przedmioty wykonane własnoręcznie (garncarstwo, biżuteria, szaliki). Warte uwagi były również prace artystyczne i graficzne wykonane przez uczniów oraz prof. Agatę Reichert – Zaczek.

Wszystkim uczniom biorącym udział w organizacji Dnia Życzliwości składamy podziękowania za duże zaangażowanie i pomoc!

Organizacja: prof. Magdalena Czaderska, prof. Monika Madej

 

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  Aktualnie online: 4
Dzisiaj: 1936
W tym tygodniu: 6749
W sumie: 4974268

bip