Fakultet polonistyczny UJ w klasie humanistycznej

W dniu 9 stycznia dobiegł końca kolejny cykl zajęć w ramach Uniwersyteckiego Fakultetu Polonistycznego pod patronatem Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Tym razem zajęcia prowadził dr hab. Tomasz Majkowski – kierownik Ośrodka Badań Groznawczych UJ. Dr Majkowski przybliżył nam temat, którym zajmuje się na co dzień – gry cyfrowe.

Mieliśmy okazję poznać bliżej ich historię, od pierwszych mechanizmów, jak sławny mechaniczny Turek – szachista, przez pierwsze automaty i konsole do gier, aż do gier cieszących się obecnie dużą popularnością. Dowiedzieliśmy się również o powiązaniach między historią gier a historią wojskowości oraz zapoznaliśmy z kluczowymi sylwetkami, takimi jak Nolan Bushnell – pionier gier cyfrowych.   Poruszyliśmy również kwestie oddziaływania gier cyfrowych i RPG na kształtowanie się kultury oraz jaki wpływ kultura wywarła na nie. Dr Tomasz Majkowski opowiedział nam również o wpływie gier i szeroko pojętej kultury gameingu na ludzi oraz o formowaniu się przeróżnych społeczności za pośrednictwem gier cyfrowych.

Podczas tego cyklu zajęć mieliśmy szansę zgłębić naszą wiedzę w niezwykle profesjonalny sposób na tematy, którymi wiele z nas się interesuje. Dr Majewski zdołał wzbudzić zainteresowanie we wszystkich uczestnikach zajęć dzięki ogromnej pasji, z którą przedstawiał nam zagadnienia oraz otwartością na pytania, których padło z naszej strony bardzo wiele. Zajęcia były również szansą na podzielenie się własnymi odczuciami co do omawianych tematów, wygłoszenia opinii oraz przeprowadzenie kilku dyskusji.

Jako klasa bardzo doceniamy możliwość rozwinięcia się w kierunku naszych zainteresowań i poznania ich od nieco innej strony, badając ich wpływ na kulturę. Dziękujemy również bardzo dr. Tomaszowi Majewskiemu za podzielenie się z nami swoją ogromną wiedzą! Z niecierpliwością wyczekujemy również kolejnego cyklu zajęć.
Tekst: Aniela Śpiewla, klasa 2h

Styczeń 2023
P W Ś C P S N
« Gru   Lut »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  



Aktualnie online: 7
Dzisiaj: 642
W tym tygodniu: 2939
W sumie: 4921492

bip