Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Krakowa, w dniu 7 listopada w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków odbyła się debata prezydencka z udziałem kandydatów na urząd Prezydenta Miasta Krakowa. W debacie uczestniczyło około 300 uczniów z ponadgimnazjalnych szkół krakowskich, w tym około 30 uczniów z naszej szkoły. Współprowadzącą debatę była nasza uczennica Magdalena Graca z klasy 3d – przewodnicząca MRK. W spotkaniu udział wzięło 7 z 8 kandydatów na Prezydenta Miasta Krakowa. W czasie dyskusji poruszono wiele wątków, aczkolwiek dominowały pytania dotyczące finansów Krakowa. Debatę zaszczycił swoją obecnością Przewodniczący Rady Miasta Krakowa pan Bogusław Kośmider.






Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (11 listopada 1918 roku) po 123 latach niewoli pod zaborami Rosji, Prus i Austrii. Celebrowane od 1920 r. rangę państwową zyskało w 1937 r. W 1945 r. zostało zastąpione świętem obchodzonym 22 lipca w rocznicę ogłoszenia Manifestu Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego w 1944 r. W pierwotnym kształcie święto przywrócono dopiero po przemianach ustrojowych w 1989 r. 11 listopada to najważniejsze polskie święto narodowe.













































