Wymiana Kraków – Hamburg

W dniach 3-9 czerwca 2024 r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w wymianie polsko-niemieckiej z Gymnasium Allee w Hamburgu.

Nauczyciele i uczniowie z naszej nowej szkoły partnerskiej przygotowali bardzo ciekawy i urozmaicony program. Po uroczystym powitaniu przez Dyrektora i nauczycieli Gymnasium Allee uczestnicy wymiany wraz z partnerami z Niemiec wzięli udział w lekcjach i poznawali niemiecką szkołę.

W kolejnych dniach wymiany uczniowie zwiedzali Hamburg, Lubekę, a w drodze powrotnej również Berlin. W czasie tygodniowego pobytu wspólnie z nowymi kolegami poznawali historię i najważniejsze zabytki niemieckich miast. Zwiedzali muzea, między innymi Europejskie Muzeum Hanzy, uczestniczyli w grze terenowej z wykorzystaniem aplikacji, podziwiali panoramę Hamburga z wieży kościoła St. Michaelis oraz z tarasu Elbphilharmonie i płynęli promem. Uczniowie z Niemiec oprowadzili nowych kolegów i koleżanki po najciekawszych miejscach swojego miasta. W czasie wymiany nie zabrakło czasu na aktywność sportową – czwartkowe przedpołudnie uczestnicy wymiany spędzili w parku linowym, a następnie odpoczywali i kontynuowali integrację podczas pikniku w parku. Ostatniego dnia w czasie wieczoru polsko-niemieckiego wspólnie bawili się, prezentując tańce, gry i zwyczaje typowe dla Polski i Niemiec.

Bardzo cennym doświadczeniem był czas spędzony u rodzin goszczących.

Dziękujemy bardzo za miłe przyjęcie i czekamy z niecierpliwością na drugą część wymiany, jaką będzie spotkanie w Krakowie.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pobytu w Niemczech:

Projekt został zrealizowany przy wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM).

Organizacja i opieka: prof. Waldemar Grzebień, prof. Julia Mleczko, prof. Joanna Pisula

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930Aktualnie online: 6
Dzisiaj: 770
W tym tygodniu: 8413
W sumie: 5052877

bip