Edukacja dla bezpieczeństwa

W dniu 12 maja br. odbyło się spotkanie formie online klasy 1d. z panią Beatą Słabiak – diagnostykiem psychologicznym. Temat spotkania: „Nastoletnia depresja, objawy i przyczyny”.  Depresja w rozumieniu medycznym jest chorobą i należy ją odróżnić od przejściowego przygnębienia, obniżonego nastroju czy krótkotrwałej reakcji na trudną sytuację. Pedagog przekazała uczniom najistotniejsze elementy wpływające na stan depresyjny, jak sobie z depresją poradzić i do kogo się udać po pomoc.

W dniu 19 czerwca br. uczniowie klasy 1d, 1f i 1h uczestniczyli  w spotkaniu ze studentami IV roku kierunku lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Podstawowym celem spotkania było szerzenie wiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się jak ważna dla naszego bezpieczeństwa jest znajomość podstaw resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz jak udzielić pierwszej pomocy osobie dorosłej i dziecku. Podczas zajęć wykonywali ćwiczenia dotyczące pierwszej pomocy na manekinie osoby dorosłej, manekinie podłączonym do urządzenia AED oraz manekinie niemowlęcia.

Również w czerwcu uczniowie klas 1f, 1g i 1h uczestniczyli w  spotkaniu z pani Sylwią Dziamską – instruktor firmy Centrum Szkoleniowo Usługowego „Medaid”. Ratownik medyczny ma za zadanie zabezpieczanie osób znajdujących się na miejscu zdarzenia oraz podejmuje wszelkie działania zapobiegające zwiększeniu liczby ofiar. Dokonuje oceny stanu zdrowia osób, które są w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, w tym też podejmuje czynności ratunkowe. Wszystkie te czynności zostały przedstawione przez p. ratownik w formie spotkania online i prezentacji filmowej.

Uczniowie klas 1d, 1e, 1f, 1g, 1h uczestniczyli również w spotkaniach z przedstawicielem policji mł. asp. Hubertem Bracikiem. Głównym celem spotkań było omówienie sposobów zapobiegania i przeciwdziałania uzależnieniom od narkotyków i dopalaczy poprzez podniesienie świadomości społecznej młodzieży. Funkcjonariusz policji przypomniał o skutkach zażywania dopalaczy i innych środków psychoaktywnych oraz zapoznał uczestników z przepisami prawa regulującymi odpowiedzialność za posiadanie, czy też rozprowadzanie środków odurzających.

Organizacja: prof. Liliana Kalisz

Czerwiec 2022
P W Ś C P S N
« Maj    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  Aktualnie online: 4
Dzisiaj: 500
W tym tygodniu: 1212
W sumie: 4266335

bip